Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-07-30

SHARE
, / 654

XVII niedziela zwykła

30 lipca 2023 r.

 1. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 10.00 i 18.00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy w godz. 15.30-17.15 i w soboty w godz. 10.45-11.45.
 3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty półgodziny przed mszami św. (w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00). W tym czasie jest także okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej.
 4. Zachęcamy do prywatnej modlitwy w naszej kaplicy w dni powszednie w godz. 10.30-18.00, a w niedzielę w godz. 14.00-18.00. W szczególności do podjęcia praktyki odmawiania w tym czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwy różańcowej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa:
  • na wspólną modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po zakończeniu przedpołudniowej mszy św., natomiast w soboty o godz. 17.30;
  • w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;
  • w czwartek ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.45;
  • w piątek ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  • w poniedziałek (31 lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we wtorek (1 sierpnia) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek (4 sierpnia) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do praktyki przyjmowania pierwszo czwartkowej Komunii świętej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, jak również szczególnej wdzięczności w tym dniu Bogu za Najświętszy Sakrament.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do praktyki przyjmowania pierwszo piątkowej Komunii świętej w intencji wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjmowania pierwszo sobotniej Komunii świętej w intencji wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • Radosław Szydlik, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Kinga Sitarska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 1;
  • Robert Wolicki, kawaler po rozwodzie cywilnym, par. św. Zofii Barat w Warszawie, i Milena Wolicka z domu Maruszczak, panna po rozwodzie cywilnym, par. św. Zofii Barat w Warszawie – zapowiedź 1;
  • Kacper Rabcewicz, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Agata Kowalkowska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 2;
  • Piotr Normantowicz, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Patrycja Sokal, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 2;
  • Łukasz Busler, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Beata Sedlewska, panna, par. św. Jana Nepomucena w Biskupcu Pomorskim – zapowiedź 2.
 11. 4 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby należące do grup parafialnych, m.in. żywego różańca, różańca dzieci, ruchu szensztackiego, a także nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne wspomnianych wspólnot.
 12. 11 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach mających na celu powołanie w naszej parafii rad parafialnych. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w tej sprawie.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 14. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.