Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-07-23

SHARE
, / 866

XVI niedziela zwykła

23 lipca 2023 r.

 1. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 10.00 i 18.00.
 2. UWAGA ZMIANA!!! Do końca wakacji kancelaria parafialna czynna jest w środy w godz. 15.30-17.15 i w soboty w godz. 10.45-11.45.
 3. UWAGA ZMIANA!!! Zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty półgodziny przed mszami św., czyli w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00. W tym czasie jest także okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej.
 4. Zachęcamy do prywatnej modlitwy w naszej kaplicy w dni powszednie w godz. 10.30-18.00, a w niedzielę w godz. 14.00-18.00. W szczególności do podjęcia praktyki odmawiania w tym czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwy różańcowej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa:
  • na wspólną modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po zakończeniu przedpołudniowej mszy św., natomiast w soboty o godz. 17.30;
  • w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;
  • w czwartek ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.45;
  • w piątek ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  • w poniedziałek (24 lipca) wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • we wtorek (25 lipca) święto św. Jakuba, apostoła;
  • w środę (26 lipca) wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę (29 lipca) wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • Kacper Rabcewicz, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Agata Kowalkowska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 1;
  • Piotr Normantowicz, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Patrycja Sokal, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 1;
  • Łukasz Busler, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Beata Sedlewska, panna, par. św. Jana Nepomucena w Biskupcu Pomorskim – zapowiedź 1;
  • Adam Anuszewski, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Małgorzata Łazowska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 2.
 8. W ostatnim czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: Zdzisław Nowak, Konrad Wiśniewski i Andrzej Pielechaty. Najbliższej rodzinie, krewnym i przyjaciołom zmarłych raz jeszcze składamy najserdeczniejsze kondolencje, a także zapewniamy o modlitwie.
 9. We wrześniu 2023 r. planowane jest powołanie do istnienia w naszej parafii rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane wkrótce.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 11. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.