Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-08-06

SHARE
, / 679

Przemienienie Pańskie (święto)

6 sierpnia 2023 r.

 1. Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 10.00 i 18.00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy w godz. 15.30-17.15 i w soboty w godz. 10.45-11.45.
 3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty półgodziny przed mszami św. (w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00). W tym czasie jest także okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej.
 4. Zachęcamy do prywatnej modlitwy w naszej kaplicy w dni powszednie w godz. 10.30-18.00, a w niedzielę w godz. 14.00-18.00. W szczególności do podjęcia praktyki odmawiania w tym czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwy różańcowej.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa:
  • na wspólną modlitwę różańcową: od poniedziałku do piątku po zakończeniu przedpołudniowej mszy św., natomiast w soboty o godz. 17.30;
  • w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;
  • w czwartek ku czci św. Jana Pawła II o godz. 17.45;
  • w piątek ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia i święta:
  • we wtorek (8 sierpnia) wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • w środę (9 sierpnia) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • w czwartek (10 sierpnia) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w piątek (11 sierpnia) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej;
  • w sobotę (12 sierpnia) wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 7. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce do Szensztatu. Termin pielgrzymki jest planowany na 13-19 września 2024 r. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, zwłaszcza członków Ruchu Szensztackiego.
 8. 4 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby należące do grup parafialnych, m.in. żywego różańca, różańca dzieci, ruchu szensztackiego, a także nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne wspomnianych wspólnot.
 9. 11 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach mających na celu powołanie w naszej parafii rad parafialnych. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w tej sprawie.
 10. We wrześniu rozpoczną się w naszej parafii wykłady otwarte poświęcone nauczaniu św. Jana Pawła II i jego aktualności. Wykłady będą się odbywały w każdy 3. czwartek kolejnych miesięcy (oprócz wakacji) w naszej parafialnej kaplicy po wieczornej mszy św. Na wykład inauguracyjny zapraszamy 21 września b.r. (czwartek) o godz. 18.45. Temat: Wprowadzenie w nauczanie św. Jana Pawła II.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 12. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  • Alan Sadowski, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Marta Chełstowska par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 1;
  • Radosław Szydlik, kawaler, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, i Kinga Sitarska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zapowiedź 2;
  • Robert Wolicki, kawaler po rozwodzie cywilnym, par. św. Zofii Barat w Warszawie, i Milena Wolicka z domu Maruszczak, panna po rozwodzie cywilnym, par. św. Zofii Barat w Warszawie – zapowiedź 2.