Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-09-24

SHARE
, / 555

XXV niedziela zwykła

24 września 2023 r.

 1. Spowiedź święta w ciągu tygodnia, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00 (w miesiącu październiku w ciągu tygodnia, od poniedziałku do soboty, popołudniowa spowiedź będzie od godz. 17.15 do 18.00).
 2. Kancelaria czynna jest:
  • we wtorek w godz. 16.15-17.15;
  • w środę w godz. 19.00-20.00;
  • w piątek w godz. 8.15-9.15.
 3. Od poniedziałku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu przed mszami św., w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00 (w miesiącu październiku, od poniedziałku do soboty, popołudniowa adoracja będzie od godz. 17.15 do 18.00).
 4. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek (25 września) święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej we Fromborku;
  • w środę (27 września) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • w czwartek (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • w piątek (29 września) święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w sobotę (30 września) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Młodzież z naszej parafii, w szczególności przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na mszę św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Bezpośrednio po zakończeniu tej mszy św. zapraszamy również na spotkanie grupy oazowej (Ruch Światło-Życie). Spotkanie odbywa się na plebanii.
 6. W następną niedzielę (1 października) rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w tym miesiącu. W miesiącu październiku zapraszamy też na nabożeństwa różańcowe:
  • dorosłych codziennie o godz. 17.30;
  • w środy rodziców z dziećmi, zwłaszcza dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 17.30;
  • w niedzielę młodzież, w szczególności młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, o godz. 17.30.
 7. W następną niedzielę (1 października) na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w szczególny sposób osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej.
 8. Od października b.r. ulegnie zmianie termin spotkań wspólnoty Żywego Różańca w ramach tzw. pierwszo sobotniej zmiany tajemnic różańcowych. Spotkania będą się odbywały w pierwsze soboty miesiąca w godzinach przedpołudniowych (dotychczas odbywały się wieczorem). Ich początek będzie o godz. 9.00 (nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu NMP, różaniec), a o godz. 10.00 będzie odprawiana msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.
 9. Do końca września 2023 r. w kancelarii lub po mszach św. przyjmowane są zapisy:
  • dzieci, których rodzice chcieliby, aby przyjęły Pierwszą Komunię św. w naszej parafii. Przypominamy, że termin Pierwszej Komunii został już wcześniej ustalony na sobotę 11 maja 2024 r. (godz. 10.00 i 11.30). Pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie tego przygotowania odbędzie się 8 października 2023 r. (niedziela, po mszy św. o godz. 11.30);
  • młodzieży, której rodzice chcieliby, aby przyjęła sakrament bierzmowania w naszej parafii. Termin bierzmowania zostanie podany w późniejszym czasie, gdy zostanie uzgodniony z biskupem. Pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie tego przygotowania odbędzie się 8 października 2023 r. (niedziela, po mszy św. o godz. 18.00).
 10. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie chóru parafialnego. Spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszamy chętnych do włączenia się w działalność chóru.
 11. Dyrekcja Niepublicznego Katolickiego Żłobka Akademia Malucha w Olsztynie informuje o rozpoczętym jesiennym naborze do placówki na rok 2023/2024. Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach: ul Boenigka 12a oraz Wańkowicza 9. Placówka opiekuje się dziećmi do 4 roku życia. Akademia Malucha jest placówką katolicką i przyjmuje za podstawę działania chrześcijański system wartości.
 12. W pierwszej połowie listopada zostanie przeprowadzona w naszej parafii kolejna zbiórka elektrośmieci. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch misjonarzy z naszej archidiecezji (ks. Jacka Kryszaka w Brazylii i ks. Andrzeja Migrałę w Boliwii). Szczegółowe informacje (kiedy i gdzie elektrośmieci będzie można składać) zostaną podane w późniejszym terminie.
 13. 19 października b.r. (III czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejny wykład otwarty w ramach „czwartkowych spotkań z Janem Pawłem II i jego nauczaniem”. Temat wykładu: Celebracja Eucharystii w nauczaniu Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka (prelekcja potrwa 45 min. + dyskusja).
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 15. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.
 17. Zapowiedzi przedślubne:
  • Jakub Tomczak, kawaler, zam. w parafii św. Wojciecha, biskupa i męczennika, w Olsztynie, Marta Patrycja Jagielki, panna, zam. w parafii św. Wojciecha, biskupa i męczennika, w Olsztynie (wcześniej zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie) – zap. 2.