Ogłoszenia: 22-28 marca 2026 r.
AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA BIEŻĄCE
W czasie WIELKIEGO POSTU zapraszamy:
– w piątki na drogę krzyżową o godz. 18.45;
– w niedziele na gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym) o godz. 17.30.
Najbliższe wydarzenia w parafii
– W terminie 22-24 marca (niedziela-wtorek) odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. Hubert Tryk (proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap. w Butrynach). W drugim i trzecim dniu rekolekcji ofiary zebrane na tace będą przeznaczone na potrzeby rekolekcjonisty. Program rekolekcji:
– 22 marca (niedziela) msze św. z naukami rekolekcyjnymi zostaną odprawione o godz. 7.30, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00;
– 22 marca (niedziela) gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30;
– 23-24 marca (poniedziałek i wtorek) msze św. z naukami rekolekcyjnymi zostaną odprawione o godz. 10.00, 16.30 i 18.00;
– podczas rekolekcji okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie w następującym porządku:
– 23-24 marca (poniedziałek-wtorek): 9.00-10.00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu), 15.30-16.30 i 17.30-18.00;
– 24 marca (wtorek, ostatni dzień rekolekcji) na godz. 19.15 zapraszamy na Drogę krzyżową prowadzoną przez zespół Mocni w wierze (nabożeństwo odbędzie się w naszym budującym się kościele).
– Osobom, które zgłosiły swoje uczestnictwo, przypominamy, że 22 marca 2026 r. (niedziela) o godz. 16.00 w kinie Awangarda 2 odbędzie dedykowana naszej parafii projekcja filmu „Ostatnia Wieczerza”. Prosimy o punktualne przybycie do kina.
– 23 marca (poniedziałek) po zakończeniu przedpołudniowej rekolekcyjnej mszy św., czyli ok. godz. 11.15, zapraszamy do pomocy w sprzątaniu i przygotowaniu naszego budującego się kościoła oraz jego otoczenia do zbliżających się Świąt Wielkanocnych (mile widziana pomoc mężczyzn, których prosimy o przyniesienie ze sobą siekierek i dużych sekatorów). Jednocześnie dziękujemy osobom, które już zaangażowały się w przygotowanie kościoła do zbliżającego się Triduum Paschalnego (m.in. przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego).
– UWAGA: w najbliższy wtorek, 24 marca, z racji odbywających się w tym czasie rekolekcji wielkopostnych, kancelaria nie będzie czynna.
– 25 marca (środa) na godz. 9.15 zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc w sprzątaniu naszej kaplicy. Potem odbędzie się na plebanii spotkanie integracyjno-rekreacyjne (kawa, herbata, napoje, słodkości, dzielenie się przepisami kulinarnymi, wspólny śpiew itp.), na które również zapraszamy. Jednocześnie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w poprzednie porządkowanie naszej kaplicy.
– 25 marca (środa, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) na mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się OBRZĘD DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. W trosce o nienarodzone dzieci, które znajdują się w niebezpieczeństwie zagłady, zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Osoby, które będą chciały złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji, prosimy o przyniesienie ze sobą świec na wyżej wspomnianą mszę św. Więcej na temat duchowej adopcji dziecka poczętego można znaleźć na stronie: https://www.duchowaadopcja.info/ .
– 26 marca (IV czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejne spotkanie w ramach „czwartkowych spotkań z książką św. Jana Pawła II Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Temat spotkania: „Człowiek w wymiarze daru, czyli oblubieńcze znaczenie ciała” (prelekcja potrwa ok. 45 min. + dyskusja, poprowadzi ją ks. Zdzisław Kieliszek, proboszcz naszej parafii).
– 27 marca (piątek) odbędzie się w Olsztynie na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 w bazylice współkatedralnej pw. św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 20.30 w kościele pw. świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (kościół garnizonowy, parafia wojskowo-cywilna). Stacje Drogi Krzyżowej podobnie jak w latach poprzednich zostaną ustawione wzdłuż ulic Starego Miasta. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów. Po zakończonym nabożeństwie odbędzie się adoracja relikwii Krzyża Świętego oraz będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w kościele garnizonowym. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w duchu zadośćuczynienia za nasze grzechy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna i pokój na świecie.
– NIEDZIELA PALMOWA (29 marca) – podczas wszystkich mszy św. (sprawowanych tego dnia w porządku niedzielnym) zostaną pobłogosławione palmy, natomiast podczas mszy św. sprawowanych o godz. 10.00 i 11.30 odbędą się okolicznościowe procesje z palmami.
W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada
– 25 marca (środa) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Inne
– Uprzejmie informujemy, że TERMIN PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W ROKU 2027, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej parafii, został wyznaczony na 2. sobotę maja, czyli 8 maja (planuje się dwie msze św.: o godz. 10.00 i 11.30). Rodziny zainteresowane prosimy o zapoznanie się z zasadami przygotowania się do tej uroczystości, jak również informujemy, że zapisy chętnych będą prowadzone od 1 maja do 30 czerwca br. Wspomniane zasady są dostępne na stronie: http://mateusz.olsztyn.pl/sakramenty/pierwsza-komunia/ (prosimy kliknąć w link).
– 15 marca (niedziela) została zebrana w naszej parafii tzw. TACA INWESTYCYJNA. Zebrano kwotę 11 tys. PLN (co stanowi ok. trzykrotność zwykłej niedzielnej tacy). SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na uregulowanie zobowiązań, jakie na parafii ciążą za wykonane w poprzednich miesiącach prace budowlane. Dla przypomnienia, aktualnie do spłaty kredytu bankowego nasza parafia ma jeszcze 320 tys. PLN (aktualna wysokość miesięcznej raty: 10,5 tys. PLN). Do rozliczenia i opłacenia pozostały naszej parafii jeszcze: 1) wykonane w 2024 r. przez firmę Rduch prace związane z położeniem instalacji nagłośnieniowej w kościele – przewidywany ich koszt ok. 50 tys. PLN (z VAT); 2) część prac wykonanych w roku 2025 r. przez firmę Przemysłówka – suma wystawionych na nie faktur wynosi 480 tys. PLN (z VAT). Aktualnie na koncie parafialnym jest 124 tys. PLN. Natomiast orientacyjny koszt prac, jakie pozostały jeszcze do wykonania w celu doprowadzenia budynków kościoła i domu parafialnego, a także ich otoczenia do tzw. stanu deweloperskiego (bez kosztów wyposażenia budynków), zgodnie z kosztorysem wykonanym na przełomie 2023 i 2024 roku, wynosi ok. 8 mln PLN. Następna taca inwestycyjna zostanie zebrana 19 kwietnia (III niedziela miesiąca).
ŻYCIE PARAFII I WSPÓLNOTY
Grupy i wspólnoty parafialne
– W czwartki na godz. 18.45 zapraszamy na próbę chóru. Spotkania odbywają się na plebanii. Podczas spotkań przygotowywany jest m.in. śpiew pieśni przewidzianych do wykonania podczas liturgii mszy św. najbliższej niedzieli, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.
– W piątki na godz. 18.45 zapraszamy na próbę dziecięco-młodzieżowego zespołu muzycznego. Spotkanie odbywa się na plebanii (trwa ok. 45 min.).
– Poszukujemy osób chętnych do dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty z duszpasterzami (np. po mszach św.) lub pod parafialnym numerem telefonu (+48) 660-614-970.
– Poszukujemy osób chętnych do dołączenia do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty z duszpasterzami (np. po mszach św.) lub pod parafialnym numerem telefonu (+48) 660-614-970. Krótką charakterystykę Apostolatu zob. https://szensztat.pl/apostolat-pielgrzymujacej-matki-bozej-z-szensztatu/ (prosimy kliknąć w link).
– Poszukujemy osób chętnych do dołączenia do wspólnoty Różaniec rodziców za dzieci. Przynależność do tej wspólnoty polega na codziennym odmawianiu za nasze dzieci jednej dziesiątki Różańca zgodnie z przypisaną na dany miesiąc tajemnicą. W tej modlitwie włączamy się w 20-sto osobowe wspólnoty rodziców i prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci bez względu na ich wiek (bez względu na to, czy są to osoby małoletnie czy dorosłe). Modlimy się w dogodnym dla nas momencie dnia i w dowolnym miejscu przeznaczając na odmówienie jednej tajemnicy ok. 5 minut. W pierwszym dniu nowego miesiąca zmieniamy tajemnicę na kolejną zgodnie z przebiegiem tajemnic Różańca i zgodnie z przypisanym danemu Rodzicowi harmonogramem odmawiania tajemnic. Dodatkowo raz w miesiącu, w drugi czwartek miesiąca ofiarowywana jest msza św. (o godz. 18.00) w intencji Rodziców i Dzieci objętych wspólnotą modlitewną. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Barbarą Strachotą: wiadomość SMS pod nr (+48) 510-064-776 lub email: barbarastrachota72@gmail.com (imię, nazwisko Rodzica, nr telefonu lub/i adres email). Więcej informacji o Różańcu Rodziców wraz ze świadectwami znajduje się na stronie internetowej: https://www.rozaniecrodzicow.pl/ (prosimy kliknąć w link).
Zaplanowane projekty parafialne
– TRIDUUM PASCHALNE i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – wszystkie obrzędy w te dni zostaną odprawione w naszym budującym się kościele (ustalenie poczynione w porozumieniu z firmą Przemysłówka, która prowadzi nasze prace budowlane):
– Wielki Czwartek (2 kwietnia): Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00;
– Wielki Piątek (3 kwietnia): Ciemna Jutrznia – godz. 8.00, Droga Krzyżowa – godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej – godz. 19.00;
– Wielka Sobota (4 kwietnia): Ciemna Jutrznia – godz. 8.00, błogosławieństwo pokarmów – 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00;
– Wigilia Paschalna (4 kwietnia) zostanie odprawiona o godz. 21.00 (uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą świec);
– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (5 kwietnia): msze św. będą o godz. 10.00, 13.00 i 18.00 (UWAGA: innych mszy św. nie będzie);
– Poniedziałek Wielkanocny (6 kwietnia): msze św. będą o godz. 10.00, 13.00 i 18.00 (UWAGA: innych mszy św. nie będzie).
– Chłopców i mężczyzn zapraszamy na PRÓBY ASYSTY LITURGICZNEJ (spotykamy się na parkingu przed naszą kaplicą tymczasową):
– 1 kwietnia (Wielka Środa) o godz. 19.00 odbędzie się próba przed Mszą Wieczerzy Pańskiej (UWAGA: wskazana na niej jest obecność również mężczyzn zgłoszonych do obrzędu obmycia nóg);
– 3 kwietnia (Wielki Piątek) o godz. 17.00 odbędzie się próba przed Liturgią Męki Pańskiej;
– 4 kwietnia (Wielka Sobota) o godz. 19.00 odbędzie się próba przed Wigilią Paschalną.
– 16 kwietnia (czwartek) na mszy św. o godz. 18.00 zostanie w naszej parafii udzielony SAKRAMENT BIERZMOWANIA (abp Józef Górzyński).
– „Filmowa niedziela”: 19 kwietnia (III niedziela miesiąca) o godz. 16.00 w kinie Awangarda 2 odbędzie dedykowana naszej parafii projekcja filmu „Dawid” (premiera filmu w Polsce: 27 marca 2026 r.):
– Opis filmu: Droga biblijnego Dawida – od młodego pasterza, który dopiero odkrywa własną siłę i odwagę, przez legendarną walkę z Goliatem, aż po momenty, które prowadzą go ku królewskiej władzy. Jest to film familijny, dlatego zachęcamy do zainteresowania się nim rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami.
– Zapisy: do 12 kwietnia (niedziela).
– Koszt biletu: 20,00 PLN / od osoby.
– Wyżej wymienioną kwotę należy wpłacić do 13 kwietnia (poniedziałek) na parafialne konto bankowe 26 8857 0002 3014 0187 4519 0001 (z dopiskiem Film), pieniądze na konto prosimy wpłacać po wcześniejszym zapisaniu się na listę uczestników.
– 26 kwietnia (niedziela) odbędzie się w naszej parafii przygotowanie do zbliżających się MISJI PARAFIALNYCH. Będziemy tego dnia gościli w naszej parafii o. Adama Bajorskiego MSF, który na każdej niedzieli mszy św. wygłosi homilię i przygotuje nas do wspomnianego wydarzenia.
– W terminie od 23 do 31 maja 2026 r. odbędą się MISJE PARAFIALNE (poprowadzi je o. Adam Bajorski MSF). Ramowy program misji zostanie podany bliżej tego wydarzenia.
– BOŻE CIAŁO (4 czerwca) – msze św. zostaną odprawione w naszym budującym się kościele (ustalenie to poczyniono w porozumieniu z firmą Przemysłówka, która prowadzi nasze prace budowlane) o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 (UWAGA: innych mszy św. nie będzie). Po zakończeniu mszy św. odprawianej o godz. 11.30 wyruszy Procesja eucharystyczna (trasa będzie identyczna jak w latach poprzednich).
– Lotnicza WYCIECZKA DO WIEDNIA na koncert Wiedeńskiej Orkiestry Mozarta, wraz ze zwiedzeniem miasta:
– termin: 13-14 czerwca 2026 r.;
– więcej informacji, w tym szczegółowy program wycieczki można znaleźć na stronie: http://mateusz.olsztyn.pl/wp-content/uploads/2026/02/Wieden-13-14.06.2026.pdf (prosimy kliknąć w link).
– 22 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej naszej parafii. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
– 20 września (niedziela) po zakończeniu mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się festyn parafialny ku czci św. Mateusza Ap. i Ew., patrona naszej parafii (UWAGA: nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 13.00).
Katechezy i spotkania formacyjne
– 9 kwietnia (II czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejne spotkanie w ramach „czwartkowych spotkań ze słowem Bożym i liturgią”. Temat spotkania: „Liturgia eucharystyczna we mszy św. – znak pokoju” (prelekcja potrwa ok. 45 min. + dyskusja, poprowadzi ją ks. Zdzisław Kieliszek, proboszcz naszej parafii).
– 23 kwietnia (IV czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejne spotkanie w ramach „czwartkowych spotkań z książką św. Jana Pawła II Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Temat spotkania: „Człowiek w wymiarze daru, czyli tajemnica pierwotnej niewinności” (prelekcja potrwa ok. 45 min. + dyskusja, poprowadzi ją ks. Zdzisław Kieliszek, proboszcz naszej parafii).
– 7 maja (I czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejne „margaretkowe” rozważanie biblijne. Temat rozważania: „Ukryta moc królestwa Bożego (Mk 4,26-33)” (rozważanie potrwa ok. 30 m.in. i poprowadzi je ks. Michał Kuciński z Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie).
– 21 maja (III czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejny wykład otwarty w ramach „czwartkowych spotkań z Janem Pawłem II i jego nauczaniem”. Temat wykładu: „Wierzę w Boga Ojca Stworzyciela: przekazywanie Bożego Objawienia” (prelekcja potrwa ok. 45 min. + dyskusja, poprowadzi ją ks. Zdzisław Kieliszek, proboszcz naszej parafii).
Ogłoszenia organizacyjne
– Zachęcamy do korzystania z ogólnopolskiej aplikacji „Blisko” (informacje o tej aplikacji zob. https://blisko.co/; prosimy kliknąć w link). W aplikacji jest dostępny kanał z wiadomościami z naszej parafii (aktualne ogłoszenia, intencje mszalne), który można zasubskrybować i być dzięki temu „na bieżąco”, a także mieć „pod ręką” np. w urządzeniu mobilnym najważniejsze informacje z życia naszej parafii.
– UPRZEJMIE PROSIMY NIE PODLEWAĆ SAMOWOLNIE KWIATÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W NASZEJ KAPLICY. Zdarza się bowiem, że nadmierne i zbyt częste podlewanie nie służy wszystkim kwiatom. O kwiaty, w tym ich odpowiednie podlewanie, systematycznie dbają p. Monika i p. Ryszard.
KANCELARIA I SPRAWY ADMINISTRACYJNE
Godziny pracy kancelarii parafialnej
– Wtorek: 16.15-17.15 (UWAGA: w najbliższy wtorek, z racji odbywających się w tym czasie rekolekcji wielkopostnych, kancelaria nie będzie czynna).
– Środa: 19.00-20.00.
– Piątek: 9.00-10.00.
– Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem i przyjęciem SAKRAMENTU CHRZTU zob.: http://mateusz.olsztyn.pl/sakramenty/sakrament-chrztu/ (prosimy kliknąć w link).
– Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem i przyjęciem SAKRAMENTU BIERZMOWANIA zob.: http://mateusz.olsztyn.pl/sakramenty/sakrament-bierzmowania/ (prosimy kliknąć w link).
– Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem i przyjęciem PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ zob.: http://mateusz.olsztyn.pl/sakramenty/pierwsza-komunia/ (prosimy kliknąć w link).
– Najważniejsze informacje związane z przygotowaniem i przyjęciem SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA zob. http://mateusz.olsztyn.pl/sakramenty/sakrament-malzenstwa/ (prosimy kliknąć w link).
– Zachęcamy do skorzystania z odwiedzin duszpasterskich „na zaproszenie”. Przez cały rok (oprócz wakacji, świąt itp.) proponowanymi dniami odwiedzin są tu poniedziałek (w godz. 18.00-21.00) i wtorek (w godz. 18.00-21.00). Odwiedziny mogą być okazją do błogosławieństwa mieszkania/domu, spokojnej, dłuższej i pogłębionej rozmowy, a także modlitwy z duszpasterzem (na odwiedzenie jednej rodziny „rezerwujemy” w tym przypadku ok. 90 minut). Zgłaszać chęć spotkania się z duszpasterzem w tej formie, a także uzgodnić termin spotkania można w zakrystii w niedziele i dni powszednie po mszach św. lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Jeden dzień przed umówionym terminem zostanie przez przedstawiciela parafii wykonany telefon w celu potwierdzenia ustalonych odwiedzin.
Zapowiedzi przedślubne
– Wiktor Piotr Winnik, kawaler, zam. w parafii św. Jana Nepomucena w Wielbarku, i Kamila Julia Rymkiewicz, panna, zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zap. 1.
LITURGIA I SAKRAMENTY
– Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także wystawienie Najświętszego Sakramentu, jest w tym tygodniu (22-28 marca) w następującym porządku
– Poniedziałek: zgodnie z porządkiem rekolekcji wielkopostnych.
– Wtorek: zgodnie z porządkiem rekolekcji wielkopostnych.
– Środa: 7.30-8.00 i 17.15-18.00.
– Czwartek: 7.30-8.00 i 17.15-18.00.
– Piątek: 7.30-8.00 i 17.15-18.00.
– Sobota: 9.00-10.00 i 17.00-18.00.
– Suma niedzielna w naszej parafii jest odprawiana na mszy św. o godz. 10.00:
– w I niedziele miesiąca (najbliższa będzie 5 kwietnia) zapraszamy na nią w szczególny sposób osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca, Różańca Rodziców i czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, modlitwy wiernych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej.
– W III niedziele miesiąca (najbliższa będzie 19 kwietnia) zapraszamy na nią w szczególny sposób osoby należące do rad parafialnych naszej parafii. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, modlitwy wiernych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej.
– W IV niedziele miesiąca (najbliższa będzie 26 kwietnia) zapraszamy na nią w szczególny sposób osoby należące do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, modlitwy wiernych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej. Natomiast osoby, u których akurat w ten dzień przypadają odwiedziny w domu Matki Bożej w Pielgrzymującym Sanktuarium, prosimy o przyniesienie na tę mszę św. wiadomego obrazu w kształcie kapliczki, aby na czas Eucharystii mógł on zostać ustawiony przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zakończeniu mszy św. wspomniany obraz prosimy o zabranie z powrotem do domu.
– W naszej parafii żywy jest kult św. Jana Pawła II. W czwartki modlimy się m.in. za jego wstawiennictwem, udzielana jest Komunia św. pod dwoma postaciami, a także po mszy św. wieczornej udzielane jest błogosławieństwo relikwiami papieża. W czwartki o godz. 18.00 jest odprawiana również tzw. msza św. zbiorowa (połączona z nieszporami). Jest to msza św., podczas której jeden prezbiter (kapłan) modli się w różnych intencjach (zarówno za żywych, jak i zmarłych) powierzonych modlitwie przez wielu ofiarodawców. Intencje powierzane podczas tej mszy św. są odczytywane na jej początku.
PAMIĘĆ I WDZIĘCZNOŚĆ
Życzenia
– Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
– Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
– Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę lub podczas odwiedzin duszpasterskich, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.