Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Sakrament Bierzmowania

SHARE
, / 537

Bierzmowanie jest sakramentem, w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Każdy, kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym i odpowiedzialnym członkiem Kościoła katolickiego.

Kiedy trener wysyła na boisko piłkarza, kładzie mu rękę na ramieniu i daje mu ostatnie wskazówki. W ten sposób można zobrazować bierzmowanie. Zostaje na nas położona ręka. Wkraczamy na „boisko życia”. Dzięki Duchowi Świętemu wiemy, co mamy robić. Słowa Jego posłania dźwięczą nam w uszach. Czujemy Jego pomoc. Nie doznamy od Niego zawodu i będziemy zdecydowani grać dla Niego. Musimy tylko chcieć i Go słuchać. (Youcat, 203)

Terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania w naszej parafii:

  1. W kwietniu spotkanie dla kandydatów klas 8 odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godzinie 18.30, zaś dla kandydatów z klasy 3 gimnazjum w środę 03 kwietnia o 18.30.
  2. 24 kwietnia w środę o godzinie 16.45 odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem dla wszystkich. Bezpośrednio po egzaminie odbędzie się spowiedź dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania.
  3. Sakrament Bierzmowania dla klas 8 odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18.00, zaś dla klas 3 gimnazjum 27 kwietnia o godzinie 18.00.

Spotkania odbywają się w naszej kaplicy.

Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania do zaglądania na diecezjalną stronę internetową dedykowaną specjalnie dla nich: http://bierzmowani.archwarmia.pl