Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-10-08

SHARE
, / 711

XXVII niedziela zwykła

8 października 2023 r.

 1. W październiku spowiedź święta w ciągu tygodnia, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.30-10.00 i 17.15-18.00.
 2. Kancelaria czynna jest:
  • we wtorek w godz. 16.15-17.15;
  • w środę w godz. 19.00-20.00;
  • w piątek w godz. 8.15-9.15.
 3. W październiku wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty przed mszami św., w godz. 9.30-10.00 i 17.15-18.00.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • w piątek (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 5. Na stronie internetowej parafii podane są intencje mszalne na najbliższy tydzień (od 8 do 14 października).
 6. W tym tygodniu przypada drugi czwartek miesiąca (12 października). Tradycyjnie zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00 msza św. w ramach tzw. różańca rodziców za dzieci.
 7. Młodzież z naszej parafii, w szczególności przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na mszę św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Bezpośrednio po zakończeniu tej mszy św. zapraszamy również na spotkanie grupy oazowej (Ruch Światło-Życie). Spotkanie odbywa się na plebanii.
 8. W październiku zapraszamy na różaniec:
  • dorosłych codziennie bezpośrednio po zakończeniu mszy św. o godz. 10.00 (z wyjątkiem niedzieli i soboty), jak również o godz. 17.30 (we wszystkie dni tygodnia);
  • w środy rodziców z dziećmi, zwłaszcza dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 17.30;
  • w niedzielę młodzież, w szczególności młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, o godz. 17.30.
 9. 8 października (niedziela) o godz. 15.00 po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia z olsztyńskiej konkatedry św. Jakuba wyruszy pokutno-błagalna procesja różańcowa, która zakończy się w kościele NMP Fatimskiej w Olsztynie.
 10. 12 października b.r. (czwartek) księża Marianie serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy uwięzienia bł. Stefana Wyszyńskiego w Stoczku Klasztornym. Uroczystej mszy św. sprawowanej w tym dniu w Stoczku Klasztornym o godz. 17.00 będzie przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.
 11. Od 13 do 15 października (piątek-niedziela) w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się doroczne 24.Triduum Różańcowe pod hasłem „Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo”. Zachęcamy do zainteresowania się tym wydarzeniem.
 12. 14 października b.r. (sobota) po wakacyjnej przerwie wznawia zajęcia Warmińska Szkoła Biblijna. Zachęcamy do skorzystania z jej oferty edukacyjno-formacyjnej, w szczególności osoby pragnące pogłębić znajomość Pisma świętego. Spotkania odbywają się w gmachu Wydziału Teologii UWM w Olsztynie i Wyższego Seminarium Duchownego MW „Hosianum” w Olsztynie, który mieści się przy ul. Kard. St. Hozjusza 15 (Olsztyn-Redykajny). Więcej informacji można znaleźć w gablocie ogłoszeń i na stronie: http://formacja.olsztyn.pl/index.php/warminska-szkola-biblijna/
 13. 15 października b.r. (niedziela) przypada XXIII Dzień Papieski, który będzie obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 14. 18 października b.r. (środa), w liturgiczne święto św. Łukasza Ew., patrona służby zdrowia i apostolstwa chorych, o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie zostanie odprawiona msza św. w intencji lekarzy i osób opiekujących się chorymi. Po mszy św. w salkach parafialnych parafii NSPJ w Olsztynie odbędzie się okolicznościowe spotkanie pracowników służby zdrowia i apostolstwa chorych.
 15. 19 października b.r. (III czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejny wykład otwarty w ramach „czwartkowych spotkań z Janem Pawłem II i jego nauczaniem”. Temat wykładu: Celebracja Eucharystii w nauczaniu Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka (prelekcja potrwa 45 min. + dyskusja).
 16. 22 października b.r. (niedziela) odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych.
 17. Zbliża się listopad, który w pobożności ludowej jest miesiącem poświęconym wspominaniu wiernych zmarłych. Za zmarłych modlimy się z ufnością, wierząc, że Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych, gdyż wszyscy dla Niego żyją (Łk 20, 38). Tradycyjnie w naszej parafii w listopadzie będą odmawiane tzw. wypominki, jak również, poczynając od 2 listopada, zostanie przez kolejnych 30 dni odprawiona „zbiorowa” msza św. za zmarłych. W kaplicy są już wyłożone kartki, na których możemy wypisać zmarłych, których chcemy polecić w wypominkach lub wspomnianej mszy św. Wypełnione kartki prosimy składać do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki.
 18. W pierwszej połowie listopada zostanie przeprowadzona w naszej parafii kolejna zbiórka elektrośmieci. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch misjonarzy z naszej archidiecezji (ks. Jacka Kryszaka w Brazylii i ks. Andrzeja Migrałę w Boliwii). Szczegółowe informacje (kiedy i gdzie elektrośmieci będzie można składać) zostaną podane w późniejszym terminie.
 19. 23 listopada b.r. na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na inauguracyjne spotkanie w ramach „czwartkowych spotkań z dobrą książką” (począwszy od listopada spotkania będą się odbywały w każde IV czwartki miesiąca, oprócz przerw wakacyjno-świątecznych). Temat spotkania „O naśladowaniu Chrystusa jako jedno z najsłynniejszych dzieł literatury chrześcijańskiej” (prelekcja potrwa 45 min. + dyskusja).
 20. W każdą I niedzielę miesiąca (kolejna będzie 5 listopada) na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w szczególny sposób osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca, zaś w każdą IV niedzielę miesiąca (kolejna będzie 22 października) na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy osoby należące do Ruchu Szensztackiego. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej.
 21. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 22. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 23. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.
 24. W ostatnim czasie do wieczności odeszła nasza parafianka Janina Fabisiak. Najbliższej rodzinie, krewnym i przyjaciołom zmarłej raz jeszcze składamy najserdeczniejsze kondolencje, a także zapewniamy o modlitwie.
 25. Zapowiedzi przedślubne:
  • Szymon Patralski, kawaler, zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, Gabriela Grądzka, panna, zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zap. 2.