Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-08-27

SHARE
, / 564

XXI niedziela zwykła

27 sierpnia 2023 r.

 1. Spowiedź święta w ciągu tygodnia, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00.
 2. Od poniedziałku do soboty adoracja Najświętszego Sakramentu półgodziny przed mszami św. (w godz. 9.30-10.00 i 17.30-18.00).
 3. W tym tygodniu przypadają:
  • w poniedziałek (28 sierpnia) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek (29 sierpnia) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek (1 września) wspomnienie NMP Królowej Pokoju.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do praktyki przyjmowania pierwszo piątkowej Komunii świętej w intencji wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjmowania pierwszo sobotniej Komunii świętej w intencji wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. Jest organizowana pielgrzymka do Szensztatu. Termin pielgrzymki jest planowany na 13-19 września 2024 r. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, zwłaszcza członków Ruchu Szensztackiego.
 7. Członków Ruchu Szensztackiego zachęcamy do skorzystania z oferty dni skupienia organizowanych przez Ruch w Zakopanem w terminie 13-15 października 2023 r. i Otwocku w terminie 20-22 października 2023 r. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w ogólnopolskim centrum Ruchu.
 8. 4 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby należące do grup parafialnych, m.in. żywego różańca, różańca dzieci, ruchu szensztackiego, a także nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne wspomnianych wspólnot.
 9. 5 września 2023 r. (wtorek) na godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie osoby, które chciałyby należeć do chóru parafialnego. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 10. 11 września 2023 r. (poniedziałek) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach mających na celu powołanie w naszej parafii rad parafialnych. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w tej sprawie.
 11. We wrześniu rozpoczną się w naszej parafii wykłady otwarte poświęcone nauczaniu św. Jana Pawła II i jego aktualności. Wykłady będą się odbywały w każdy 3. czwartek kolejnych miesięcy (oprócz wakacji) w naszej parafialnej kaplicy po wieczornej mszy św. Na wykład inauguracyjny zapraszamy 21 września b.r. (czwartek) o godz. 18.45. Temat: Wprowadzenie w nauczanie św. Jana Pawła II.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 13. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.