Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia 2023-10-01

SHARE
, / 678

XXVI niedziela zwykła

1 października 2023 r.

 1. W październiku spowiedź święta w ciągu tygodnia, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.30-10.00 i 17.15-18.00.
 2. Kancelaria czynna jest:
  • we wtorek w godz. 16.15-17.15;
  • w środę w godz. 19.00-20.00;
  • w piątek w godz. 8.15-9.15.
 3. W październiku wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty przed mszami św., w godz. 9.30-10.00 i 17.15-18.00.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek (2 października) wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w środę (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
  • w sobotę (7 października) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Z tej racji o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji czcicieli św. Gemmy, a także ich rodzin, krewnych przyjaciół i znajomych. Po mszy św. nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do praktyki przyjmowania pierwszo czwartkowej Komunii świętej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, jak również szczególnej wdzięczności w tym dniu Bogu za Najświętszy Sakrament. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie również odprawiona msza św. w ramach tzw. Margaretki. Po mszy św. zapraszamy na rozważanie biblijne na temat „Ewangelia oczami ucznia: Jezus uzdrawia trędowatego”.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do praktyki przyjmowania pierwszo piątkowej Komunii świętej w intencji wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjmowania pierwszo sobotniej Komunii świętej w intencji wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się również spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w ramach tzw. pierwszo sobotniej zmiany tajemnic różańcowych. Początek spotkania o godz. 9.00 (nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu NMP, różaniec), a o godz. 10.00 zostanie odprawiana msza św. o Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej (z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia).
 9. Młodzież z naszej parafii, w szczególności przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na mszę św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Bezpośrednio po zakończeniu tej mszy św. zapraszamy również na spotkanie grupy oazowej (Ruch Światło-Życie). Spotkanie odbywa się na plebanii.
 10. Rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w tym miesiącu. W miesiącu październiku zapraszamy na różaniec:
  • dorosłych codziennie bezpośrednio po zakończeniu mszy św. o godz. 10.00 (z wyjątkiem niedzieli i soboty), jak również o godz. 17.30 (we wszystkie dni tygodnia);
  • w środy rodziców z dziećmi, zwłaszcza dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 17.30;
  • w niedzielę młodzież, w szczególności młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, o godz. 17.30.
 11. W następną niedzielę (8 października) po mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie organizacyjne (poprowadzi je ks. Zdzisław) zapraszamy rodziców, którzy zapisali swoje dzieci, aby przyjęły Pierwszą Komunię Św. w naszej parafii (sobota, 11 maja 2024 r., godz. 10.00 i 11.30).
 12. W następną niedzielę (8 października) po mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie organizacyjne (poprowadzi je ks. Eryk) zapraszamy młodzież, która zapisała się, aby przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii (termin bierzmowania zostanie podany w późniejszym czasie, gdy zostanie uzgodniony z biskupem).
 13. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie chóru parafialnego. Spotkanie odbędzie się na plebanii. Zapraszamy chętnych do włączenia się w działalność chóru.
 14. Dyrekcja Niepublicznego Katolickiego Żłobka Akademia Malucha w Olsztynie informuje o rozpoczętym jesiennym naborze do placówki na rok 2023/2024. Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach: ul Boenigka 12a oraz Wańkowicza 9. Placówka opiekuje się dziećmi do 4 roku życia. Akademia Malucha jest placówką katolicką i przyjmuje za podstawę działania chrześcijański system wartości.
 15. W pierwszej połowie listopada zostanie przeprowadzona w naszej parafii kolejna zbiórka elektrośmieci. Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na wsparcie dwóch misjonarzy z naszej archidiecezji (ks. Jacka Kryszaka w Brazylii i ks. Andrzeja Migrałę w Boliwii). Szczegółowe informacje (kiedy i gdzie elektrośmieci będzie można składać) zostaną podane w późniejszym terminie.
 16. 19 października b.r. (III czwartek miesiąca) na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na kolejny wykład otwarty w ramach „czwartkowych spotkań z Janem Pawłem II i jego nauczaniem”. Temat wykładu: Celebracja Eucharystii w nauczaniu Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka (prelekcja potrwa 45 min. + dyskusja).
 17. 23 listopada b.r. na godz. 18.45 zapraszamy (do kaplicy) na inauguracyjne spotkanie w ramach „czwartkowych spotkań z dobrą książką” (począwszy od listopada spotkania będą się odbywały w każde IV czwartki miesiąca, oprócz przerw wakacyjno-świątecznych). Temat spotkania „O naśladowaniu Chrystusa jako jedno z najsłynniejszych dzieł literatury chrześcijańskiej” (prelekcja potrwa 45 min. + dyskusja).
 18. W każdą I niedzielę miesiąca (kolejna będzie 5 listopada) na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy w szczególny sposób osoby należące do wspólnoty Żywego Różańca, zaś w każdą IV niedzielę miesiąca (najbliższa będzie 22 października) na mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy osoby należące do Ruchu Szensztackiego. Prosimy je również o przybycie do kaplicy 15 min. przed rozpoczęciem mszy św. w celu przygotowania czytań liturgicznych, procesji z darami oraz asysty liturgicznej.
 19. 8 października (niedziela) o godz. 15.00 po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia z olsztyńskiej konkatedry św. Jakuba wyruszy pokutno-błagalna procesja różańcowa, która zakończy się w kościele NMP Fatimskiej w Olsztynie.
 20. Od 13 do 15 października (piątek-niedziela) w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się doroczne 24.Triduum Różańcowe pod hasłem „Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo”. Zachęcamy do zainteresowania się tym wydarzeniem.
 21. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu tego, co najlepsze: Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.
 22. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i różne jubileusze związane z życiem rodzinnym i zawodowym życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.
 23. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę, przynoszone do kancelarii parafialnej i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe. W szczególności dziękujemy za ofiary składane na prace związane z budową naszego kościoła i domu parafialnego.
 24. Zapowiedzi przedślubne:
  • Szymon Patralski, kawaler, zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie, Gabriela Grądzka, panna, zam. w parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie – zap. 1.