Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Bóg ma 20 lat – książka naszego parafianina!

SHARE
, / 1221

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem radosną informacją, iż nasz parafianin wydał książkę i jednocześnie zaprosić do jej lektury. Książka nosi nazwę Bóg ma 20 lat.

.

Tematem książki są wiara i Kościół widziane oczami młodego Polaka, który jeszcze trzy lata temu uważał, iż Kościół to grupa chłopaków w czarnych sukienkach, robiących niezłą kasę. Autor stawia pytania, czy w świecie, który dziś nas otacza jest miejsce dla Boga oraz zastanawia się nad podstawowymi elementami życia każdego chrześcijanina (sakramenty, główne prawdy wiary, Dekalog).

.

Ponadto, osobiste rozważania i doświadczenia (spisane w pierwszej osobie, co nadaje książce ciekawą formę pamiętnika) autor przeplata anegdotami i żartami, nie wchodząc przy tym w rolę księdza, czy teologa.

.

Książka skierowana jest do każdego. Można czytać ja zarówno w domu, jak i w autobusie. Ma 160 stron, mieści się więc w każdej damskiej torebce i męskim płaszczu, nie zajmując przy tym dużo miejsca na półce.

 .

Bardzo cieszy nas fakt, że nasi parafianie piszą książki, będzie cieszyć nas również fakt, że je czytają..

 .

Dobrej książki szukajcie w dobrych księgarniach…