Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Home Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja

Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Cieszymy się, że zniesiono limit osób przebywających w kościele.
 2. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Ksiądz proboszcz z Parafii Bogarodzicy Dziewicy na dole
  zaprasza na odpust na godz. 10.00.
 3. W środę wspomnienie św Karola Lwangi i Towarzyszy, pierwszych męczenników ugandyjskich.
 4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i pierwszy czwartek miesiąca.
 5. W piątek zapraszamy na msze z prośbą o uzdrowienie z błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem.
 6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i wznawiamy pielgrzymowanie Matki Bożej Szensztackiej.
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. 14 czerwca po mszy o godz. 11.30. obecność obowiązkowa. Szczegóły tutaj.
 8. Za tydzień Niedziela Najświętszej Trójcy.
 9. Boże Ciało w tym roku będzie w innej formie. Cztery ołtarze to cztery kościoły w naszym dekanacie. W naszej parafii pierwszy ołtarz będzie po Mszy o godz. 10.00 Następnie Najświętszy Sakrament przejedzie ulicami: Popiełuszki, Hallera, Kleeberga, Kutrzeby do kolejnego ołtarza parafian Bdz Matki Kościoła, następnie do Pieczewa i na Bajkową. Zachęcamy aby udekorować okna, balkony, wyjść na trasę przejazdu, aby oddać pokłon Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
 10. W czerwcu nabożeństwa czerwcowe kwadrans przed wieczorową Mszą świętą. 
 11. Ogłoszenie grzecznościowe: Może ktoś chce dorobić opiekując się starszym Panem, zakupy, sprzątnięcie itd. Człowiek chodzący, proszę o kontakt ze mną.
 12. Zgodnie z Dekretem Metropolity Warmińskiego do naszej parafii dołączyły Osiedle Bartąg I i II oraz Ulica Jakubowa (czyli ulice Bartąska Jakubowa i Zachodnia). Nowych Parafian serdecznie witamy w naszej wspólnocie!
 13. Jestem ogromnie wdzięczny za złożone ofiary na rzecz parafii. Dziękuję wszystkim za wsparcie, czy przez konto parafialne, czy tace czy przez inne formy. Wielkie Bóg zapłać.