Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Wolontariat parafialny – o nas

SHARE
, / 2454

     Wolontariat parafialny to nic innego jak czynienie dobra w Parafii. Czyniąc dobro nie trzeba robić wielkich rzeczy, ale jak mówiła święta Matka Teresa z Kalkuty: „rzeczy małe należy czynić z wielką miłością”. Może być to modlitwa za bliźniego, dobre słowo, wsparcie duchowe czy materialne, czy chociażby bezinteresownie spędzony z kimś czas. Sposobów na okazywanie dobra jest bardzo wiele, stąd też w Parafii Świętego Mateusza w Olsztynie powstał Wolontariat Parafialny. Jest to grupa osób, która pod okiem naszych duszpasterzy, wspiera parafię wszędzie tam gdzie pojawia się taka potrzeba.

     Głównym założeniem wolontariatu parafialnego jest niesienie pomocy od parafianina dla parafianina. Każdy, kto chciałby podzielić się swoim czasem, umiejętnościami, czy też zdolnościami zawodowymi, może to zrobić poprzez zgłoszenie swojej chęci do pomocy. Tak samo zgłaszać można swoje potrzeby. Każdy, kto potrzebuje pomocy, może zgłosić swoją potrzebę do księdza lub parafialnych wolontariuszy.

     Kto może zostać wolontariuszem? Ty możesz nim zostać! Może nim zostać każda osoba z naszej parafii, która chce razem z nami tworzyć wolontariat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą.

     Wolontariusze troszczą się o pogłębienie swego życia religijnego oraz rozwijanie się w dziedzinie charytatywnej posługi miłosierdzia. Raz w miesiącu odbywają się w parafii spotkania Wolontariatu Parafialnego obejmujące formację religijną, omówienie spraw bieżących i organizacyjnych. Aktualne terminy spotkań znajdą Państwo zawsze w zakładce „Ogłoszenia”. Serdecznie zapraszamy!

     Rodzaje pomocy oferowanej przez wolontariuszy znajdują się na stronie parafialnej w zakładce”Wolontariat”.

Kontakt:

Punkt Brata Mateusza, środa 16.30 – 18.00 (wejście do Kancelarii Parafialnej)

e-mail: parafiamateusz@o2.pl