Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia duszpasterskie

SHARE
, / 11586

2 niedziela okresu Narodzenia Pańskiego

 

 

Kolęda w naszej parafii w Nowym Roku 2022 jest na zaproszenie. Chętnych parafian prosimy o zapisywanie się przez stronę parafialną, gdzie znajdziemy link do formularza zgłoszeniowego, telefonicznie lub osobiście w zakrystii. Zapisy do 5 stycznia. W uroczystość Trzech Króli podamy harmonogram kolędy, którą rozpoczniemy 10 stycznia (poniedziałek).

W uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia Msze będą odprawiane w niedzielnym porządku.

W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, zapraszamy na Msze z prośbą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na godz. 18.oo.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.

Z tyłu kaplicy wyłożyliśmy krótki list ks. Arcybiskupa z wyjaśnieniem synodu poświęconego refleksji nad Kościołem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Papieżowi Franciszkowi zależy, aby każdy mógł się wypowiedzieć. W liście znajdziemy pytania, które mogą być pomocne w refleksji, następnie swoje refleksje spisane na kartce, będziemy mogli wrzucić do skrzynki w kaplicy lub możemy przesłać na adres synod@archwarmia.pl . Zapraszamy do uczestnictwa.

Podsumowując miniony rok. W naszej parafii chrzest święty przyjęło 83 osoby. Do pierwszej Komunii św. przystąpiło 70 dzieci. Sakrament bierzmowania przyjęło 44 osoby. Sakrament małżeństwa przyjęło 10 par. Pożegnaliśmy w naszej kaplicy 26 parafian.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierali i wspierają naszą budowę i dbają o potrzeby i rozwój naszej parafii. Mimo pandemii udało się nam w większości zrobić elewację kościoła, domu parafialnego, gdzie również pokryliśmy dach dachówką                 i zrobiliśmy obróbki związane z dachem. Zrobiliśmy deszczówkę wokół kościoła i domu parafialnego. Dlatego dziękuję, że nieustannie staracie się o to, aby nasze wspólnota żyła dzięki Eucharystii i modlitwie i potrzebnym środkom do prowadzenia inwestycji. Dziękuję wszystkim ruchom, wspólnotom za ich trwanie na modlitwie, dziękuje za wszelką życzliwość i Waszą obecność w parafii św. Mateusza. Wielkie Bóg zapłać.