Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia duszpasterskie

SHARE
, / 5125

Niedziela Palmowa

 

  • Z racji ogłoszenia obostrzeń, liturgię pokutną odwołujemy, zaś spowiedź przedświąteczna będzie poniedziałek, wtorek, środa od godz. 17.00. Z tyłu kaplicy wyłożyliśmy kartki z rozważaniem – medytacją jak patrzeć na smutek, ograniczenia z perspektywy Miłosierdzia Bożego.

 

  • Nowennę do Miłosierdzia Bożego zaczynamy od piątku, zawsze kwadrans przed wieczornym nabożeństwem, w niedzielę zaś przed rezurekcją.

 

  • Triduum paschalne:

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Wielki Piątek

Nowenna do Miłosierdzia Bożego godz. 14.45.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa o godz. 21.00.

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów będzie pod krzyżem na zewnątrz. Przechodzimy w odległości 1,5 metra przed księdzem trzymając koszyk w ręku. Po błogosławieństwie nie zatrzymujemy się, zachowując dystans społeczny. Pokarmy będziemy święcić od godziny 9.00 do godz. 11.00 co 15 minut. Będzie możliwość złożenia ofiary na Grób Pański.

Liturgia Paschalna – Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19.00. Przynosimy zabezpieczone świece na liturgię światła i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 Niedziela Zmartwychwstania

Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Następnie Msze będą odprawiane w porządku niedzielnym rozpoczynając od godz. 8.30 (7.30 odwołana).

Poniedziałek Wielkanocny

Msze są odprawiane w niedzielnym porządku.