Parafia mateusza w Olsztynie przy ul. Popiełuszki

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 marca

SHARE
, / 8985

4 Niedziela Wielkiego Postu

  1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w trosce o naszych parafian podjęliśmy decyzje, że do 12 kwietnia Msze święte odbywają się bez udziału wiernych. Intencje są odprawiane, natomiast wszystkie nabożeństwa i spotkania odwołane. Spowiedź i komunia święta możliwa jest po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księdzem.
  2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Przypominamy o akcji zbierania elektrośmieci, których wywóz odbędzie się 2 kwietnia. Sprzęt przynosimy 1 kwietnia.
  4. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji w mediach społecznościowych. Niestety, nie możemy nasycić się żywą liturgią, ale jak to w Wielkim Poście, jesteśmy wezwani do szukania logiki Pana Boga. Na razie kościół i świat jest ogołocony z życia, więc zapraszamy do wpatrywania się w źródło Życia. Czas kwarantanny może być czasem pogłębiania głodu i tęsknoty za Jego przyjściem, przez to, co przeżywamy. Módlmy się wszyscy w intencji naszej wspólnoty oraz zakończenia pandemii.
  5. Zgodnie z zaleceniem ks. Arcybiskupa nasze rekolekcje wielkopostne są odwołane.  Prosimy również, aby osoby, które zapisały się do Glotowa odebrały w zakrystii wpłaty za autobus.
  6. Chciałbym serdecznie podziękować za złożone ofiary na budowę kościoła. Dziękuję za hojność i zaangażowanie w dzieła kościoła. Życzmy sobie, aby kolejny etap stał się dziekczynieniem Panu Bogu za wolność od epidemii. Bóg zapłać.